Naše dílny

Na trhu fungujeme od roku 2005 a za tu dobu jsme zjistili, že ne každý výrobce uchopí Vaši myšlenku tím správným směrem, jste omezeni dodacími lhůtami a nemáte možnost být součástí vývoje a testování nových výrobků. Z tohoto bludného kruhu vede jen jedna cesta ven – osamostatnit se. Díky této centralizaci naší výroby jsme schopni pokrývat i obsáhlejší zakázky pro muzea, divadla či filmový průmysl (viz naše reference).

Šperkařství

Šperkařství Gormelia

Samostatný provoz, kam se soustřeďuje naše šperkařská činnost, se nachází v Praze. Ve špičkovém moderním provoze, který zajišťuje přesné lití stříbra, bronzu a mosazi, vznikají každý týden nové modely šperků – ať už historických, tak i ryze moderních. Modely pro nové šperky vyrábíme rytím do vosku, 3D technologií, tak i modely, které vznikají přímo z kovu.

Šperky si sami upravujeme podle potřeby – leštění, patinování, fasování kamenů.

Spolupracujeme s designéry šperků a rádi se pouštíme do nových výzev.

Šperkařství Gormelia

Slévárna

Vypalovací pec na kyvety.

Slévárna

Samotné lití drahých kovů z grafitového kelímku.

Voskování šperků

Vstřikování vosku do forem.

Odlitý stromeček

Odlitý stříbrný stromeček s navěšenými šperky.

Kovářství Arma Epona 

Arma Epona kovárna

O tom se nedá řici nic jiného, než se nám splnil sen – sen kluka, co vzpomínal na hrdiny dávnověku, na mýtické tvory, na Bohy a na to mít svůj vlastní meč.

Kovárnu jsme založili, abychom odlišili běžnou „spotřební“ produkci mečů určených pro dekoraci či šerm. Vyrábíme kvalitní repliky pro náročnější zákazníky. Důraz je kladen na výběr materiálu, detailní řemeslné zpracování a dobové postupy. Krom mečů se naše dílna specializuje na výrobu nožů a luxusních nožů z damaškové oceli či restaurujeme historické památky.

Arma Epona kovárna

Arma Epona kovárna

Sedlářská dílna

Brašnářská dílna vznikla jako třetí v řadě, neboť poptávka po kožených výrobcích a příslušenství pro naše výrobky se zvýšila. Podařilo se nám pod jednu střechu sjednotit tři základní řemesla, na kterých stojí náš obchod. Jsme zařízeni na to, abychom vyhověli těm nejnáročnějším zákazníkům, kteří od nás požadují komplexní řešení.

Sedlářská dílna

Vysekávací lis

Chcete od nás zakázkový výrobek? Není problém.

Návrhy a modelace

Vikings Tv Series náramky 

Kreslení