TRIGLAV, slovanský amulet stříbro 925, 25g

2 500 Kč
Cena před slevou: 3 300 Kč
3-4 týdny

Triglav je slovanským Bohem, ctěný ve Wolinu a Štětíně kmenem Pomořanů. Triglav má tři hlavy, protože spravuje tři říše: Nebesa, Zemi a Zásvětí.

Životopisec Herbord uvádí, že jedna ze štětínských svatyní, ta nejhlavnější, byla vybudována se zvláštním uměním a mistrovstvím, majíc zvenčí i zevnitř řezby lidí, ptáků. Do této svatyně se podle starého zvyku předků shromažďovala část dobyté kořisti i zbraně nepřátel. V této síni stála modla trojhlavá, na jednom trupu mající tři hlavy, nazývaná Triglav (Triglaus).

Triglavovi je také zasvěcen černý kůň s bohatě zdobeným sedlem. O něj se staral žrec jednoho z chrámů a pomocí kterého se věštilo, jak popisuje Herbord.

S kultem Triglava snad souvisí lidová tradice doložená ještě z 19. století, že lze o svatojánské noci spatřit nádherného černého koně pasoucího se při měsíčním svitu, který zmizí, když se k němu někdo přiblíží.

  • Velikost: 3 x 4,1 cm
  • Materiál: stříbro 925
  • Váha cca 25g
  • Výroba: Drakkaria

Námi vyrobený medailon je jedinečný ve své váze (25g stříbra 925), oproti jiným, které váží obvykle mezi 5-8g. Na designu se podílel špičkový srbský designér Sasa Ristic, který je znám svým osobitým stylem, přirozeností a drsnějším vzezřením svých děl.

Související produkty